Santorini – ostrov, který by neměl chybět na vašem Travel Bucket listu

Když mi bylo 18 let, tak jsem si vytvořila svůj Travel Bucket list, na kterém nesměl chybět kouzelný ostrov Santorini. Tak se mi teď splnil sen, když jsem měla možnost jej alespoň trochu objevit. Tento ostrov jsem znala z notoricky známých obrázků bílých domečků na skále.  Moc jsem si přála ho navštívit a poznat. Skutečnost předčila mé představy a Santorini se pro mě stal ostrovem, co bere dech. Je přesně takový jako na všech fotografiích, i když jsou třeba některé přikrášlené.

Continue Reading

Kréta – ostrov, který stvořil bůh Zeus

Kréta patří mezi nejslavnější a největší řecké ostrovy. Nabízí všechno, co potřebujete k tomu správnému řeckému pobytu – nádherné pláže a množství památek. Obojí zkrátka musíte vidět! Vězte však, že na prozkoumání tohoto velkého ostrova jedna dovolená nestačí. A co vlastně Kréta nabízí? Dlouhé písčité pláže, průzračně tyrkysové moře, příjemné taverny s tradiční řeckou atmosférou, nespočet památek i několik klenotů, které jsou součástí ostrůvků.

Continue Reading

Tokio – vzrušující velkoměsto

O Tokiu se říká, že je to jedno z nejdražších měst světa. Ano, je to pravda. Ale to nemění nic na faktu, že alespoň jednou byste jej měli vidět. Najdete tu drahé hotely, spoustu výborných restaurací a taky míst plných zábavy.  Mrakodrapů je v Tokiu asi tolik jako stromů v lese. Tokio má spoustu krásných parků a všechny jsou tak krásně upravené, že je klidně můžete vyměnit i za nějakou památku.

Continue Reading

Hirošima, Mijadžima a Hakone – města, která byste na své japonské cestě neměli vynechat

Jsem zvyklá své cestování plánovat. Nechci pak přijet domů a plakat, že jsem minula krásné místo. Město Hirošima a ostrov Mijadžima jsem ovšem tak nějak neplánovala. Spíše jsem si říkala, že je na své cestě po Japonsku vynechám. Nakonec jsem je do svého itineráře zařadila a dnes jsem za to vděčná.

Continue Reading

Ósaka, Kjóto a Nara – japonské klenoty

Japonsko mne vždycky fascinovalo. Už pěkně dlouho patřilo mezi země na mém Travel budget listu. Cestu jsem však delší dobu odsouvala, protože tato země nepatří mezi nejlevnější. O Japonsku se říká, že je drahé. A vězte, že je! Pokud si však svoji cestu předem pořádně naplánujete, tak můžete značně ušetřit.

Continue Reading

Kanazawa a Širakawago – místa, která nesmíte při návštěvě Japonska vynechat

Kanazawa se řadí mezi nejkrásnější města, která jsem v Japonsku navštívila. Pro mne je to opravdu skrytý klenot Japonska, které v mém žebříčku japonských měst převálcovalo i takové velikány jako je Kjóto nebo Tokio. Rozkládá se v oblasti středního Honšú a toto město bylo v minulosti jedním z nejbohatších japonských měst. Je taky jedno z mála velkých japonských měst, které bylo ušetřeno bombardování během 2. světové války a díky tomu se tu nachází mnoho architektonických památek. Kanazawě se přezdívá „malé Kjóto“ a je mnohem méně navštěvované a taky známé než Kjóto. Já osobně si myslím, že je to velká škoda. Většina památek je …

Continue Reading

Slovácký rok v Kyjově

A tak už to máme zase za sebou! Svět má každé čtyři roky Olympijské hry a my máme v Kyjově, v mém rodném městě,  Slovácký rok. Jednu z nejkrásnějších a taky nejstarších národopisných slavností u nás. Do oslav Slováckého roku se zapojují všechny obce Kyjovska a sousedního Ždánicka. No zkrátka to byly čtyři dny úžasných tanečních a pěveckých vystoupení a zábavy až do bílého rána, průvodu s krojovanými účastníky (kdo má kroj, zkrátka jde v něm), vína a regionální kuchyně.

Continue Reading

PROČ JAPONKY NESTÁRNOU A NECHODÍ NA PLASTIKU?

Do Japonska jsem se moc těšila, že konečně objevím kouzlo štíhlých Japonek. Taky jste si všimli, že skoro všechny Japonky jsou krásně štíhlé? A jak mají lesklé vlasy a o pleti ani nemluvím. A věděli jste, že se průměrně dožívají 84 let? Myslím, že je spousta dennodenních rituálů, které bychom se od nich měli naučit.

Continue Reading

Versailles – zámek, kudy kráčela Marie Antoinetta i Angelika

Cesta do Versailles by měla být téměř vašim povinným bodem programu, pokud se vydáte do Paříže.  Nejrychleji se na místo dostanete, pokud použije vlak RER C. Na tento výlet si nezapomeňte rezervovat jeden den. Rozlehlý a přepychový zámek s nádherným parkem stojí určitě za to. Co si ale budeme povídat, je to turistická fabrika.

Continue Reading

Paříží P. S.:  Miluju Tě ♥

Myslím, že Paříž musí milovat každý a touží ji alespoň jednou za život vidět. A každý by taky měl! Jako muslimové jdou do Mekky. A pokud ne úplně všichni lidé světa, pak rozhodně všechny ženy. Pro ty by to měla být povinnost! Neznám moc měst, které by způsobovaly tolik úsměvů, povzdechů a zasněných pohledů. Úplný balzám na duši. Francouzština je opravdu sexy jazyk a atmosféra v Paříži je úžasná.

Continue Reading