Kam v Českém Krumlově – co navštívit a zažít?

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější města v České republice a jde o druhou z nejvýznamnější českou lokalitu. Já bych jej nazvala jako takovou „Prahu v kapesním provedení“. Jako byste se procházeli „Zlatou uličkou“ na Pražském hradě v Praze. To, že je tady opravdu na co koukat, dokazuje i zařazení na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. K návštěvě jsem využila léto, kdy tady nebylo tolik návštěvníků ze zahraničí a mohla jsem se alespoň trochu procházet poloprázdnými ulicemi. A bylo to opravdu úžasné!

Continue Reading

Co dělat v Salzburgu, když máte 1 den

Salzburg si zamilujete na první dobrou jako já. Je to zkrátka město, na které se nezapomíná. Jsem přesvědčená, že se sem budete chtít vrátit. Salzburg je čtvrtým největším městem Rakouska a je rodištěm snad nejznámějšího světového skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Užijete si to tu, pokud jste milovníci historie, vyznavači dobrého jídla, ale samozřejmě asi nejvíc si to užijí Mozartovi obdivovatelé.

Continue Reading

Jak si užít Tyrolsko

V podstatě je jedno, jakým směrem se v Tyrolsku vydáte, po celou dobu vás bude provázet krásná horská krajina regionu nacházející se v srdci Alp. Pro mne to byla dech beroucí příroda!

Continue Reading

Verona a na skok k jezeru Lago di Garda

Verona je krásné městečko regionu Veneto v severní Itálii. Dokonce druhé největší za Benátkami. Už kdysi Goethe a Mozart jej pojmenovali jako super místo pro dovolenou. Díky mírnému počasí a nádherné architektuře je ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu. Samotné centrum města není moc velké a všude se tu dostanete pěkně pěšky, takže nebudete ani muset využívat veřejnou dopravu.

Continue Reading

Italský ráj Cinque Terre

Já myslím, že všichni znáte obrázky barevných městeček tyčících se na vysokých útesech nad mořem. Ano, to je italský ráj Cinque Terre – rybářské čluny, pastelové barvy, vinice ve svazích a především neskutečné výhledy. Ale kdo z vás přesně ví, kde se nachází? Měla jsem to štěstí, že jsem si během dnešního léta mohla odškrtnout ze svého „Travel listu“ jedno z nejfotografovanějších míst v Itálii, Národní park Cinque Terre. Tato část italské riviéry se rozkládá na pobřeží Ligurského moře v Ligurii a směřuje od francouzských hranic směrem k Toskánsku(článek na blogu).

Continue Reading

4 turistické trasy v Cinque Terre

Bylo by velkou chybou se po Cinque Terre vozit pouze jen vlakem. Pobřeží národního parku skrývá krásné scenérie díky roztroušeným vesničkám, které jsou vystavěny na hlubokých mořských srázech. Díky poloze vesniček na pobřeží, které stoupají nahoru křivolakými uličkami, se můžete kochat krásnými rozhledy do okolí celého parku.

Continue Reading

Toskánsko je jako sen

Musím se přiznat, že Toskánsko mne zcela uchvátilo svými krásnými scenériemi, středověkými historickými městy s romantickými uličkami, kostely, krásnou kopcovitou krajinou,skvělým vínem a jídlem. Toskánsko je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí Itálie a opravdu právem. A proč jsem se tam tak toužila vydat? Krajině na Jižní Moravě kolem Kyjova, kde jsem se narodila, se říká „Moravské Toskánsko“. Tak jsem chtěla vědět, jestli je to pravda.

Continue Reading

Proč má Michelangelův David malý penis aneb jak si užít Florencii

Florencie byla na mém „travel listu“ už strašně dlouho. Její návštěvu jsem dlouho odkládala, ale díky korona virové pandemii, což způsobilo, že lidi přestali cestovat, jsem se rozhodla, že právě teď je ten pravý čas navštívit Itálii. Florencii každý rok v průměru navštíví 13 miliónů lidí, ale letos po pandemii byly ulice tohoto historického města velmi prázdné. Jen sem tam nějaký turista z Francie či Německa.

Continue Reading

Mini průvodce Street artem ve Florencii

Florencii zná každý jako město v Itálii, které je známé po celém světě tím, že je rodištěm renesance. Toto toskánské město přitahuje po staletí návštěvníky, kteří tu obdivují nádhernou práci Leonardo Da Vinci, Michelangela, Donatella, Botticelliho, Brunelleschiho, atd.. Florenťané jsou velmi hrdí na to, že se v jejich městě renesance narodila. Všechno je tu proto věnováno tomuto rozhodujícímu období evropské historie. Dalo by se dokonce říci, že Florencie zůstala v renesanci poněkud zaseknutá. I dnes toto italské město má jedinečný cit pro umění.

Continue Reading