Výlet na Milešovku, Královnu Českého středohoří

Musím uznat, že České středohoří je kus opravdu krásné krajiny nacházející se v Ústeckém kraji, kterému vévodí hora Milešovka. Říká se jí Královna Českého středohoří. Mne ale zajímalo proč? Protože je nejkrásnější? Tak určitě je horou nejvyšší a z 837 metrů nad mořem je moc hezký výhled.

Continue Reading

Výlet do Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem aneb lidové Vánoce v Polabí

Ráda se vracím do dob minulých, a že mám ráda skanzeny, to jste už poznali.  Tentokrát jsem se vypravila do Polabského národopisného muzea. Baví mne najednou se ocitnout v jiné době či světě.

Continue Reading

Perly jižních Čech

Když se řeknou jižní Čechy, tak si většinou představím pohádky a filmy Zdeňka Trošky. No, neobracejte oči v sloup, je to tak. 🙂 V jižních Čechách se nachází spousta malebných vesniček či měst, které obklopuje krásná příroda. Nevíte kam na výlet? Poradím vám místa, která se mi vryla do srdce a kam bych se jednou zase ráda vrátila.

Continue Reading

Kam v Českém Krumlově – co navštívit a zažít?

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější města v České republice a jde o druhou z nejvýznamnější českou lokalitu. Já bych jej nazvala jako takovou „Prahu v kapesním provedení“. Jako byste se procházeli „Zlatou uličkou“ na Pražském hradě v Praze. To, že je tady opravdu na co koukat, dokazuje i zařazení na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. K návštěvě jsem využila léto, kdy tady nebylo tolik návštěvníků ze zahraničí a mohla jsem se alespoň trochu procházet poloprázdnými ulicemi. A bylo to opravdu úžasné!

Continue Reading

Co dělat v Salzburgu, když máte 1 den

Salzburg si zamilujete na první dobrou jako já. Je to zkrátka město, na které se nezapomíná. Jsem přesvědčená, že se sem budete chtít vrátit. Salzburg je čtvrtým největším městem Rakouska a je rodištěm snad nejznámějšího světového skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Užijete si to tu, pokud jste milovníci historie, vyznavači dobrého jídla, ale samozřejmě asi nejvíc si to užijí Mozartovi obdivovatelé.

Continue Reading

Jak si užít Tyrolsko

V podstatě je jedno, jakým směrem se v Tyrolsku vydáte, po celou dobu vás bude provázet krásná horská krajina regionu nacházející se v srdci Alp. Pro mne to byla dech beroucí příroda!

Continue Reading

Verona a na skok k jezeru Lago di Garda

Verona je krásné městečko regionu Veneto v severní Itálii. Dokonce druhé největší za Benátkami. Už kdysi Goethe a Mozart jej pojmenovali jako super místo pro dovolenou. Díky mírnému počasí a nádherné architektuře je ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu. Samotné centrum města není moc velké a všude se tu dostanete pěkně pěšky, takže nebudete ani muset využívat veřejnou dopravu.

Continue Reading

Italský ráj Cinque Terre

Já myslím, že všichni znáte obrázky barevných městeček tyčících se na vysokých útesech nad mořem. Ano, to je italský ráj Cinque Terre – rybářské čluny, pastelové barvy, vinice ve svazích a především neskutečné výhledy. Ale kdo z vás přesně ví, kde se nachází? Měla jsem to štěstí, že jsem si během dnešního léta mohla odškrtnout ze svého „Travel listu“ jedno z nejfotografovanějších míst v Itálii, Národní park Cinque Terre. Tato část italské riviéry se rozkládá na pobřeží Ligurského moře v Ligurii a směřuje od francouzských hranic směrem k Toskánsku(článek na blogu).

Continue Reading

4 turistické trasy v Cinque Terre

Bylo by velkou chybou se po Cinque Terre vozit pouze jen vlakem. Pobřeží národního parku skrývá krásné scenérie díky roztroušeným vesničkám, které jsou vystavěny na hlubokých mořských srázech. Díky poloze vesniček na pobřeží, které stoupají nahoru křivolakými uličkami, se můžete kochat krásnými rozhledy do okolí celého parku.

Continue Reading