3 rady, jak v sobě zahodit Popelku a stát se královnou!

Všichni ten příběh známe nazpaměť. Z chudé, ušmudlané a zanedbané dívky se stane krásná a atraktivní dáma. Příběh Popelky je nadčasový! Najdete jej zpracovaný i v mnoho dalších moderních zpracování, jen v jiných kulisách či kostýmech.

Určitě z nich alespoň jednu znáte – Pretty Woman, My Fair Lady, Deník princezny, Zakletá Ella, Věčný příběh nebo Moderní Popelka. Všechny tyto dámy mají společné vlastnosti. Obyčejná, nenápadná, nešikovná, zakomplexovaná, prostá a chudá dívka se promění v krásnou, sebevědomou dívku. Ten princip proměny je vždy stejný. Já myslím, že právě Popelka je ta postava, která ztvárňuje naše chyby, kterých se sami na sobě dopouštíme! Teď pánové prominou, ale tento článek je děsně feministický a je věnovaný všem ženám.

A jaká tedy byla Popelka? Byla pracovitá, skromná, pomáhala všem kolem sebe, nikdy nic nedostala a na sebe nikdy nemyslela. Když bychom to řekli hodně drsně, tak tím vším dosáhla jen toho, že dělala všem služku. Kdyby nepotkala hodnou vílu, tak by její příběh skončil. Nic by se nestalo a byla by na tom všem stejně. Poučme se tedy z jejího příběhu, ze kterého plyne tolik ponaučení.

1#

Když Popelka žádala vílu o svá tři přání, pokud si dobře pamatujete, tak si nežádala prince, ale chtěla mít den volna jen pro sebe, jít na ples a mít krásné šaty! Velká změna se stala v momentě, kdy Popelce došlo, že i ona má právo jít na ples a vykašlala se na to, co si její macecha a sestry myslí. Došlo jí, že o to všechno musí bojovat. NEČEKEJTE, ŽE NĚKDO BUDE BOJOVAT ZA VÁS. PŘESTAŇTE BÝT NAIVNÍ. TO SE OPRAVDU NIKDY NESTANE! TEĎ TO MÁTE VE SVÝCH RUKOU A BOJUJTE SAMY ZA SEBE!

2#

Popelka, ale i hodně z nás bylo vychováváno v tom, že bychom měly být poslušné. Já myslím, že je to docela špatná strategie. Kdyby byla i ona pořád poslušná, tak by na žádný ples nešla a pracovala by do vyčerpání. Že vám to něco připomíná? Pracujte do vyčerpání, snažíte se všem vyhovět a čekáte, že si toho vedení firmy, ve které pracujete, všimne? Omyl milé dámy! Já takových pár příběhů ze svého okolí znám a vězte, že tyto pracantky jsou stále na stejné pozici. V podstatě teď mají více práce a na odměnu pořád čekají. Ale vraťme se raději k Popelce. Aby ji pustili na ples, musela odhodit svoji tvář služebné, obléknout si krásné šaty a vzít na sebe identitu královské dcery. NEČEKEJTE, ŽE SI VÁS NĚKDO VŠIMNE A UDĚLÁ Z VÁS KRÁLOVNU! UDĚLEJTE JI ZE SEBE SAMY! TEPRVE TAK SI VÁS VŠIMNOU.

3#

Když se Popelka dostala na ples, tak o sobě vyvolala působivý a úchvatný dojem, a pak prostě odešla! Nechala princi jen svůj střevíc. Kdyby se ohlídla zpátky, sama si došla pro svůj střevíc, nikdy by se z ní nestala královna. Prince pobláznila tak, že nechal prohledat celé království, aby ji našel. Chtěl jen ji! A co z toho plyne? Je jen na vás, jak chcete, aby vás vnímalo vaše okolí. Pokud chcete, aby se z vás stala výstřední a netradiční ženu, musíte přesně takto vypadat. Pokud chcete být královnou, tak nemůžete vypadat a vystupovat jako služka. Udělejte ze sebe královnu. Není to jen o tom, že se hezky obléknete a namalujete. Musíte vystupovat jako královna! A pokud to takto uděláte, tak vězte, že vás i takto začne vnímat vaše okolí. UDĚLEJTE ZE SEBE CENNOU TROFEJ! BUDTE EXKLUZIVNÍ A NEODOLATELNÁ!

Takže milé dámy, tady máte tři rady, když se jich budete držet, stanou se z vás KRÁLOVNY. Buďte v letošním roce krásné, neodolatelné a kráčejte za svými sny sebevědomě ve vašich oblíbených střevíčkách!!

Líbil se vám článek? Tak jej nezapomeňte sdílet a dát o něm vědět ostatním…

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.