Americký deník

12 Důvodů proč jet na Floridu

Pokud uvažujete o nějaké zemi, kam můžete vyrazit v kteroukoliv roční dobu, kde se můžete koupat po celou dobu v moři, užívat si sluníčka, tak mám pro vás jeden typ – zajeďte si na Floridu. Floridaje místem, kde panuje věčné léto, a proto se nazývá Sluneční stát. pokračování….

10 důvodů, proč se Havaně říká Paříž Karibiku?

Stará Havana má nostalgickou přitažlivost a v mých očích vždy zůstane jako muzeum pod širým nebem. Její atmosféra je neopakovatelná i přes všechnu tu bídu a plná naděje. Chvílemi jsem si přišla jako ve starém americkém filmu. Historické centrum je pro procházky výzvou, místy si budete říkat, zda se vám nic nestane a jste v bezpečí, ale to k tomu všemu patří. Najdete tu krásné koloniální domy, obchody zářící prázdnými výlohami, roztomilé bary a spoustu skrytých zákoutí. Když bych ji měla k něčemu přirovnat, tak mi přijde jako stará melancholická dáma, která vás buď bude mít ráda, nebo ne, ale určitě se jí nezavděčíte. pokračování…

Proč jet na Kubu? Není už teď pozdě?

Proč jsi ještě nenapsala článek o Kubě? Už bych docela rád viděl fotky. Tam musí být krásně. “ začala jsem slýchávat. A má nejčastější odpověď zněla: „No, musím si to nechat projít hlavou. Pořád nevím, co si o tom všem mám myslet!“Výlet na Kubu je takový výlet do minulosti. Za pouhých 10 hodin letu se ocitnete o 50 let zpátky v čase. To by mělo všechny pamětníky socialismu rozveselit, ne? Já vám však garantuji, že brzy přestanete vzpomínat na staré dobré časy, jak nám za komunistů bylo fajn a vše bylo úžasné. V reálu totiž uvidíte, že to není pravda. pokračování ….