O MNĚ

MŮJ PŘÍBĚH…

Ahoj,

vítám Vás na mém barevném blogu Chilli&chocolate. Jsem ráda, že jste tady. Jmenuji se Sylva a jsem velký blázen do cestování, poznávání nových kultur a taky velký gurmán. Na základě mých cestovatelských zkušeností jsem se rozhodla založit tento cestovatelský blog. Cestování je moje vášeň a velmi ráda se dělím o svoje zážitky prostřednictvím článků.

Jsem autorkou všech fotografií, které najdete u mne na blogu, Facebooku nebo na mém Instagramu. Zkrátka ráda píšu, fotím a sdílím to, co si myslím, že by mohlo bavit nejen mne, ale i ostatní. Cestovala jsem snad už od malička, a čím jsem starší, tak se má touha umocňuje. Putování po cizích krajinách byl pro mne vždy takový velký magnet. Jako malá jsem sledovala dokumentární pořady a prohlížela si cestovatelské knihy z dalekých krajů, které jsme doma měli nasbírané z antikvariátů, a snila o tom, že jednou budu velkou cestovatelkou a možná i spisovatelkou.

A co mě na cestování baví? Nejraději mám část plánování. Miluji proces hledání letenek, ubytování a všeho kolem toho. A jak říká můj táta, cesta se dá prožít třikrát – když se na ni připravuješ, cesta samotná a když o ní vyprávíš potom ostatním. Já s ním naprosto souhlasím.

ČÍM SE ŽIVÍM?

Bohužel kromě cestování musím chodit i do práce. Tam se věnuji věcem, které byste možná ode mne nečekali. Jsem takový komunikativní analytický nadšenec. Analyzuji potřeby zákazníků a aktivně navrhuji možnosti řešení, vytvářím funkční specifikace, popisuji obchodní procesy nebo kreslím různé diagramy. Přijde Vám to nuda? Ale vůbec ne, naopak. Více o mé práci najdete na Linkedin.

PROČ CESTUJI?

Jsem úplně normální ženská, která žije v České republice a ač se mi ve světě strašně moc líbí, ráda se stále vracím nazpět. Bydlím v Praze a věřte mi, procházky starou Prahou mají své romantické kouzlo (Pražský deník). Během doby jsem získala kopu inspirace, čas sama pro sebe a hlavně nové intenzivní zážitky. Věřím, že cestování a poznávání nových krajin mění pohled na svět a rozšiřuje obzory. A klidně vám to můžu říct konkrétně: získáte sebevědomí, nabijete se energií, kterou vám dodají lidé z jiného kulturního prostředí, ochutnáte neskutečně dobré jídlo, protože každá země má to svoje vyhlášené a hlavně zažijete kopu zábavy, na kterou budete vzpomínat celý život. Jsem přesvědčená, že pokud to funguje u mne a dalších tisícovek milovníků cestování, tak podobný efekt to bude mít i na vás.

ŽIVOT V ZAHRANIČÍ

Ráda bych inspirovala ty, kteří se bojí vyjet do zahraničí a začít život někde jinde. Mně se to dvakrát povedlo a myslím si, že to zvládne každý! Stačí jen chtít. Pro mne to byla super rozhodnutí.

Anglie, já jí říkám můj druhý domov. Tady jsem zažila úžasné dny jako Au-Pair a našla si kamarády, troufám si říct, na celý život. Byla jsem tenkrát ze všeho pořádně nervózní a vykulená. Pamatuji si to jako teď, když jsem přijela s obrovským kufrem v autobuse Student Agency po 16ti hodinách do Londýna,  a čekala na nádraží na svou rodinu. Tehdy se mi otevřel úplně jiný svět. Bylo to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat. Nejenže jsem se naučila docela obstojně uklízet, ale dodala jsem si velkou odvahu mluvit anglicky a nestydět se za to, když něco řeknu špatně. Svět mi ležel u nohou! Fakt! Zážitek k nezaplacení!

Až mnohem starší jsem vyjela na vízum Work and travel do Sydney, do Austrálie (Australský deník). Tady jsem si uvědomila, že nic není zadarmo, že existují povolání, kde se opravdu nadřete, a že každodenní dělání kávy není jen udělat z mléčné pěny hezké srdíčko nebo kytičku. 🙂 A taky že není sranda denně se učit a pak po zbytek času pracovat. Ale i tak mi tato země darovala obrovskou svobodu a já si tak mohla odpočinout od každodenních stereotypních starostí.

Žádný z těchto zážitků nebyl jednoduchý. Byla to ovšem ta nejlepší škola života, jakou jsem si mohla dopřát a díky tomu mne jen tak něco nerozhází. Získala jsem obrovský nadhled a pokoru, které jsou v životě tak strašně moc potřeba. Nezapomeňte, každý den!

A CO NAJDETE JEŠTĚ NA MÉM BLOGU?

Nebudu vám lhát. Ráda jím. A na cestách ještě víc. Snažím se všechno ochutnat, miluju street food, autentická jídla a sbírám recepty a pak se něco podobného snažím připravit doma. Vše najdete v kategorii Gurmánský deník.

Ráda potkávám nové lidi a obklopuji se tvůrčími lidmi, kteří v sobě nedusí své ambice, touhy a skrytá nadání. Proto vznikla kategorie Magic People. Díky mému blogu jsem potkala spoustu inspirativních lidí a vznikla tak mezi námi nová krásná přátelství. To je ve výsledku to, co je nejen na  cestách to nejcennější. Jsou to především lidé, kdo tvoří ty nezapomenutelné příběhy a jejichž tváře mám pak vryté hluboko v paměti.

Nechte se mnou inspirovat k dalším cestám, poznejte romantická zákoutí staré Prahy či kouzelná místa české zemičky, objevte magické tvůrčí lidi a vydejte se se mnou za gastronomickými zážitky.

A já doufám, že vás to bude bavit, protože bez vás by tohle nikdy nevzniklo.

Děkuju, že mě sledujete!

Sylva