O MNĚ

Já jsem…

Sylva  – snílek, žena činu, která věří, že všechno je možné.

Jsem velkou vyznavačkou „Aktivního životního stylu“. Je to moje osobní životní filosofie. Je to mantra, která mne udržuje na mé životní dráze, dodává mi energii a je mou hnací silou za tím vším, co dělám.

ChilliandChocolate

Chilli a Chocolate  – jsou to pro mne dva symboly, které reprezentují můj život. Řekla bych, že mohou představovat i moje staré a nové já. V mém životě vždycky velkou úlohu hrálo a hraje jídlo. Proto jsem se rozhodla, že můj blog nazvu podle dvou potravin, které sehrály v mém životě velkou roli. Moje první období by mohla reprezentovat čokoláda a druhé, zdravější, období chilli. Ale ani bez jedné z nich bych to nebyla já.

Můj příběh…

V roce 1994 se poprvé uskutečnila moje první cesta za hranice České republiky do zahraničí. Má cesta vedla s cestovní kanceláří do Londýna, do Anglie. Byl to pro mne úžasný pocit, protože jsem se konečně mohla procházet v místech, o kterých jsem do té doby jen četla a snila. Tehdy mi jako mladé holce ležel svět u nohou. Právě v této době jsem si ovšem uvědomila, že jezdit se skupinou turistů mě zkrátka nebaví. Totálně jsem vyškrtla ze svého života všechny turistické agentury a organizované výlety. Ráda si sama všechno plánuji. Zvolila jsem daleko pro mě zábavnější způsob a začala jsem svět prozkoumávat na vlastní pěst. A od té doby miluji dobrodružné cesty, kdy si sama musím všechno naplánovat.

Sylva Horáková
Pamatuj, že to, co si o tobě myslí druzí, je jejich věc. Do toho ti nic není. 🙂

Do Anglie jsem se podívala ještě o 8 let později a to jako Au-Pair. Byla jsem tenkrát ze všeho pořádně nervózní a vykulená. Pamatuji si to jako teď, když jsem přijela do Londýna autobusem od Student Agency s velkým kufrem a čekala na nádraží na svou rodinu. Tehdy se mi otevřel úplně jiný svět. Byl jiný v tom, že jsem se musela v cizí zemi postarat samo o sebe. Jedna věc je cestovat jako turista a úplně jiná věc je v cizí zemi žít. Teď jsem za tuto příležitost velmi vděčná. Od té doby jsem poznala dalších 33 zemí a cestování se stalo mou vášní. Úplně jsem se zamilovala do zemí Asie.

Když jsem byla mnohem starší, měla jsem možnost znovu si zahrát na studentku a odjet do Austrálie. To byl zase jiný zážitek. Jako starší vnímáte určité věci úplně jinak, než když je vám 18. Sbalit bágl je ta nejjednodušší část nového dobrodružství, ale ke spokojenému životu v zahraničí je třeba mnohem víc.

Co mne na tom všem baví? Že své cesty beru jako jakýsi druh sebevzdělávání. Nejenže jsem za tu dobu nasbírala spoustu kamarádů, ale také hodně inspirace, nových receptů a motivace, takže by byla škoda, abych se o to s nikým nepodělila.

A co je můj aktivní život?

Ráda zkouším zdravé recepty, cestuji, píšu, tancuji, cvičím jógu, běhám, čtu nebo se dívám na životopisné příběhy. Miluji cestování. Naučila jsem se nevěřit všemu, co se píše a říká o světě, ale raději si hledám vlastní pravdu. To vše mne inspiruje. Když zažijeme něco, co nám přináší radost a naplnění, máme obvykle potřebu se o svůj velký zážitek podělit s druhými.  Proto jsem začala psát tento inspirativní blog.

chilliandchocolate
Nezapomeň, že jsi jediná osoba, která s tebou zůstane až do konce tvého života.

Aktivní život pro mne neznamená jen zdravě jíst a hýbat se, ale i touhu cestovat a poznávat nová místa. Na cestách jsem většinou hodně aktivní. Uvědomuji si, že cestování mi dává velkou svobodu. Ráda potkávám nové lidi, poslouchám nové příběhy a názory a učím se z nich. Učím se tak nejen o druhých, ale i sama o sobě. Delší dobu jsem žila v Anglii a Austrálii. Takové cesty člověka trošku poznamenají. Naučí se mít oči otevřené a spoléhat se sám na sebe. Já jsem na svých cestách našla mnoho inspirace, a proto bych se o ni tady s vámi ráda podělila.

Jsem normální žena, která pochopila, že není totiž nic složitějšího a zároveň snazšího, než si naordinovat aktivní životní styl jako životní filosofii. Zní to jako z reklamního letáčku, ale je to tak. Vymyslela jsem si vlastní filozofii, kterou Vám teď na svém blogu ráda představím. Říkám tomu pracovně „Aktivní životní styl“, který vám postupně představím ve svých článcích.

Děkuji, že mě sledujete!

Sylva