Rozhovor s Petrou Haluškovou alias s Petrou Juicy

Seznamte se s Petrou Haluškovou … holistickou koučkou, zakladatelkou EatJuicy.com a GreenSmoothieGangster.com, kde sdílí inspirativní, zábavná videa a příspěvky o zdraví. Petra se narodila v Brně a po ukončení první třídy emigrovala s rodiči do Kanady. Nyní žije na Bali, kde pomáhá lidem, aby si uvědomili svou sílu a milovali svůj život. Píše knihy a vede detoxikační kurzy či on-line léčebné programy.

Petru jsem zaregistrovala na festivalu Evolution a hned od první chvíle jsem věděla, že bych se s ní ráda seznámila trochu víc. Kontaktovala jsem ji, abych se s ní sešla na rozhovor. Ona souhlasila.  Jen jsem si neuvědomila, že Petra dlouho nemluvila česky a netuší, co to slovo „rozhovor“ v češtině znamená.  Myslela si, že ji zvu na zákusek. :-)) K našemu celému setkání se váže docela vtipná historka. Ráda bych ji s vámi tady sdílela.

S Petrou hovoříme česko-anglicky. A domluvily jsme se, že se sejdeme u „church sv. Mikuláše“. Anglické slovíčko „church“ si můžete vyložit do češtiny jako kostel nebo chrám. Petra na mne čekala u  kostela sv. Mikuláše na Malé straně. Já jsem čekala u chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Když jsem to zjistila, že jsme každá na druhém břehu řeky Vltavy, myslela jsem, že mě poleje. Vzhledem k tomu, že ten den probíhal Festival světel, bylo těžké se prodrat davem lidí. Přejít na druhou stranu přes Karlův most bylo nad lidské síly. Už to vypadalo, že nám hvězdy nepřejí. Petra to tenkrát vydržela a čekala na mne, aniž by tušila, s kým se to vůbec setká.

Potom jsme se skoro celý večer procházely večerní Prahou až na Pražský hrad. Bylo to fajn a já nabyla dojmu, že Petra chce dělat rozhovor za chůze. Když jsem jí asi po hodině a půl řekla, že některé věci si budu muset nahrát na diktafon, tak jen na mne vytřeštila oči. Myslela si, že s ní chci být jen kamarádka. Nakonec jsme ten večer rozhovor ještě udělaly, naší historce jsme se pořádně zasmály a staly se z nás opravdu kamarádky. Vždy když si vzpomenu na Petru, tak si vzpomenu automaticky i na tuto historku a musím se začít smát. 🙂

Jak by ses představila čtenářům Chilli&Chocolate?

Super hero health coach, který miluje zelené listy! Jsem kočovník, který rád cestuje po světě a inspiruje lidi.

INSPIRACE

Založila jsi EatJuicy.com a GreenSmoothieGanster.com, jsi holistická koučka. Co tvoje práce obnáší? S čím se nejčastěji na Tebe lidé obrací?

Mám v sobě hodně energie a myslím, že tím lidi hodně inspiruji. Většinou se na mne obrací s problémy, jako je váha, zácpa a hlavně se chtějí naučit žít zdravě, protože nevědí, jak na to. Snažím se, aby našli v sobě sílu, energii a začali rozumět, jak funguje jejich tělo. Učím je poznávat, jaké potraviny jsou pro nás prospěšné, a které naopak nejsou. K tomu, abyste žili zdravě, patří taky sebeláska. Vytvořila jsem pro své klienty 40. denní on-line program. Říkám jim, že naše tělo je jako počítač. V tuto chvíli zkrátka je porouchaný a my se jej snažíme spravit.

Žiješ na Bali. Máš tam svůj program?

Ano, pořádám soukromé programy, které jsou většinou 11. denní. V brzké době budu pořádat kurzy a workshopy pro menší skupinky. Se svými klienty budu dělat všechno dohromady, učit je o jejich těle, atd. Není to jen o tom, že když budeš pít džusy a smoothie, budeš zdravý. Musíš změnit svůj způsob k životu celkově. A to se je budu snažit naučit.

Napsala jsi knihu „I am amazing“(v překladu Jsem úžasná). O čem je kniha a proč zrovna název „I am amazing“?

Kniha je o tom, abychom si pamatovali a uvědomili si, že všichni jsme úžasní a snažili se žít život co nejlépe. Kniha se od ostatních liší v tom, že když ji čteš, tak jako kdyby se všechno odehrávalo tobě. Náš svět, ve kterém žijeme, chce, abychom se cítili malí, a snaží se nám vsugerovat, že nemáme na nic hlas. Já se toto všechno snažím ve své knize změnit a chci naopak, abychom si všichni pamatovali, že jsme plní energie a můžeme udělat úplné zázraky.

Kniha zatím vyšla v angličtině. Lidi si ji zatím můžou koupit na AMAZON jako knihu nebo jako E-book pro Kindle. V tuto chvíli hledám někoho, kdo mi knihu přeloží do češtiny.

GURMÁN/FIT

Jak moc řešíš stravu? Držíš se nějakého systému?

Vystudovala jsem raw stravu. Věřím, že takto připravená strava naše tělo uzdravuje. Co se týče mého stravování, tak já osobně nejím maso, sóju a nepiji mléko. Jsem gluten – free. Snažím se svému tělu každý den dávat zelené listy a dělám si zelené smoothie. To mi dodává sílu a já se tak cítím lépe. Pokud třeba cestuji a nemám možnost pít zelené smoothie, dám si zkrátka třeba salát.

Takže ty vůbec nepiješ mléko. Ani sójové. A co třeba mandlové?

Mléka si všechna vyrábím sama. Jen tak vím, co v nich je. V případě, že bych si je nemohla vyrobit sama, tak si například koupím plechovku kokosového mléka. Mandlové mléko je fajn, když si ho uděláš sama doma. Co se týče mandlového mléka, které se prodává v krabicích, tak to skoro neobsahuje žádné mandle. Jsou to spíše takové chemické sračky.

Jak ses stravovala na Havaji a jak se stravuješ teď na Bali?

Na Havaji je spíše strava americká a ta opravdu není zdravá. Takže jsem si připravovala stravu převážně doma nebo jsem šla do restaurace, kde jsem si dala salát. Co se týče Bali, tak tuto stravu taky moc nejím. Její součástí je převážně rýže a maso. Raději se stravuji převážně doma.

Jak se udržuješ v kondici? Oblíbený sport?

Jsem toho názoru, že zdravý člověk se pozná podle toho, jak se stravuje, myslí a hýbe. Já nesportuji, ale moc ráda chodím. Dokážu klidně chodit celý den. Taky mám ráda strečink nebo jógu.

TRAVEL

Žila jsi v Kanadě, Havaji a nyní na Bali. Když bys to měla srovnat, kde se Ti nejvíc líbilo?

Kanada je krásná, ale je tam pro mne velká zima. Havaj je nádherná, ale je to pořád Amerika. Asi 99% jídla není přímo z Havaje, ale z okolních zemí.  Co se týče Bali, tak tam se cítím opravdu dobře. Je tu úžasná energie, která mi dává sílu. A líbí se mi, že tam můžu žít jako královna.  Tu energii jsem začala cítit i tady v Čechách.  ♥

Dodržuješ nějaké české zvyky v zahraničí?

Tak určitě Vánoce. Slavím je klasicky 24. prosince. Když jsem byla malá, tak jsme drželi zvyk, že jsme si dávali smaženou rybu a klasicky dárky večer, i když jsme bydleli v Kanadě. Teď se to ale všechno změnilo. Tatínek přešel taky na raw stravu, přestal jíst lepek a nepije mléko. Takže už nejsou tak tradiční.

V České republice jsi nebyla 14 let. Odstěhovali jste se, když jsi ukončila první třídu. Pamatuješ si ještě něco z té doby?

Nepamatuji si nic z politického světa. O ten se konec konců nezajímám ani teď. Spíše se pamatuji na nákupy s babičkou a na to, že v obchodě nic nebylo k dostání. Když jsem sem přijela před 14. lety, tak mne návrat nějak neohromil. Navštívila jsem rodinu a zase jsem odjela pryč. Kdežto když jsem přijela teď, tak musím říct, že se mi tady v Čechách strašně moc líbí a plánuji tu trávit více času do budoucna.

OSOBNÍ

Prozradíš nám na sebe nějakou osobní věc?

Hodně jsem na sobě pracovala, na svých myšlenkách, jako je například sebeláska. Pokud bych měla na sebe prozradit nějakou neřest, tak tady v Čechách jsem neodolala a měla jsem už třeba šlehačku, větrník a guláš bez masa.

Jaký je tvůj životní sen?

Být super hero! Být taková hvězda, která bude hodně svítit. Říkám lidem, že každý máme uvnitř světlo, ale bojíme se svítit. Učím okolí kolem sebe, aby se nebáli a svítili. Snažím se jim předávat odvahu. Co se týče mé práce, tak bych ráda vystupovala na festivalech a psala knížky.

Kdo a co tě v životě nejvíc inspiruje?

Příroda, kreativní lidé, kteří dokážou sami něco vyrobit a lidé, kteří mají stejný názor na život jako já. Mám ráda lidi, kteří podobně smýšlejí ve stravě jako já, ale jsou o kus napřed.

Co bys poradila lidem, kteří se bojí jít za svým snem?

Život je jako videohra a my jsme v ní. Tak si to užijme! Musíme si uvědomit, že nikdo za nás nic neudělá. Musíme se otevřít světu kolem nás a pustit do sebe veškerou energii. Důležité je se nebát, mít se rád a přetvořit svoje myšlenky na pozitivní. Jen tak se nám povede lépe.

Co bys vzkázala čtenářům blogu Chilli&Chocolate?

Začněte pít ráno vodu s vymačkaným citrónem a naučte se připravovat green smoothie. Změní se vám život k lepšímu. Věřte mi!

Pokud se chcete o Petře chcete dozvědět trošku víc, na blogu najdete článek 3 tipy, jak nastartovat báječný den a být amazing.

Líbil se vám článek? Budu ráda, když o něm dáte vědět dalším…

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.