Salcburské muzeum v přírodě

Říká se jim muzea v přírodě, skanzeny či národopisná muzea. Všechno jsou to jen velmi nepřesné termíny pro místa, kde lze zažít historii na vlastní kůži. Můžete si ji ohmatat vlastníma rukama a vidět na vlastní oči. Já třeba miluji vůni starého dřevěného nábytku.

Jen pár kilometrů od Grödigu je jedinečná cesta do minulosti. V skanzenu v Großgmain u Salcburku si můžete vyzkoušet, jaký byl farmářský život v salcburském regionu.

Mapa národopisného muzea pod širým nebem

Na ploše 50 hektarů je zde věrně zdokumentován život na salcburském venkově od 16. do 20. století. Najdete tu přes 100 originálních historických venkovských staveb z pěti okresů Salcburska a z nejrůznějších epoch, které dokumentují, jak se žilo na salcburském venkově. Vše jsem řádně zdokumentovala a vy se tak můžete pokochat mými fotkami.

Lohner Farm

Mně se v podstatě líbily všechny věrné rekonstrukce selských statků, hospodářských stavení, řemeslnických dílen, stodol, stájí, vesnických škol, kováren, pil, mlýnů či bylinkářských zahrádek. Je to takové muzeum, které vás zkrátka baví.

Obchod s potravinami

Knotzinegerův dům

Pokud jste líní a nechce se vám tento padesátihektarový areál prozkoumávat pěšky, tak jednoduše nasednete do vláčku, který jede po dva kilometry dlouhé historické železnici. Během jízdy se rozhodnete, na které ze tří zastávek vystoupíte. Jezdí tady většinou rodiny s malými dětmi.

Salcburská škola

Vydatné pohoštění pak návštěvníkům nabízí útulný venkovský hostinec „Salettl“, kde se podávají tradiční salcburské lahůdky.

Taková procházka historickým skanzenem, který se nachází v krásné přírodě, je přímo balzám na duši. A tak vám ze srdce tuto návštěvu doporučuji, protože možná tady budete víc očarováni než v samotném Salzburgu (o tom už můj další samostatný článek).

Pokud se vám článek líbil, budu ráda za jeho sdílení.

Comments

 1. Leonard says:

  I think the admin of this web page is genuinely working
  hard in favor of his site, for the reason that here every stuff
  is quality based stuff.

 2. Lynette says:

  Pretty! This has been an extremely wonderful article. Thank you
  for providing these details.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.