ŠPANĚLSKO


KATALÁNSKO


Katalánsko je kraj rázovitý. Není žádným tajemstvím, že Katalánci dlouhodobě směřují ke vzniku samostatného národního státu. Je to „Stát ve státě“, který se nevzdává myšlenky na samostatnost. A proto spousta označení, najdete v katalánštině. Takže pokud jste se sem přijeli zdokonalit ve španělštině, nejste na správném místě. Katalánsko patří mezi nejbohatší regiony Španělska. Díky Barceloně, letoviskům na pobřeží, ale i díky uměleckým odkazům, které po sobě zanechali slavní Katalánci, jako byl Salvador Dalí nebo Antoni Gaudí, je turisticky nejvyhledávanějším regionem v zemi.

PO STOPÁCH ANTONIA GAUDÍHO V BARCELONĚ


ANDALUSIE


Andalusii se říká „Země dvou moří a dvou kontinentů“. Do španělské Andalusie jsem se zamilovala hned na první pohled.♥ Je krásně vášnivá a zalitá sluncem. Tento krásný kout země si získal moje srdce a postavil se na pomyslnou příčku nejhezčích míst, která jsem kdy navštívila. Pokud toužíte obdivovat starodávné památky, odpočinout si na hezkých plážích, vyšlápnout si třeba do hor nebo jen tak relaxovat nad sklenkou vína a při tom se zaposlouchat do rytmů flamenca, tak tady jste na správném místě. A proč o tomto koutku světa tak básním? Věřte, že dalším bonusem této země je, že patří k nejteplejším místům Evropy. Takže sem můžete klidně jet i mimo letní měsíce, jako jsem to udělala já. Alespoň nebudete umírat při úmorném vedru. Pořád ještě váháte? Přečtěte si můj článek a věřím, že vás Andalusie dostane.

ANDALUSIE – ZEMĚ, KTERÁ VÁS OKOUZLÍ

CHYBÍ VÁM RADOST ZE ŽIVOTA? OBJEVTE SLUNEČNÉ MĚSTO MALAGA


MALLORCA


Mallorce se nadarmo neříká „perla Španělska“. Patří k největším španělským ostrovům a má toho opravdu hodně co nabídnout. Pokud hledáte místo, kde chcete chytat bronz na pláži, rádi byste sportovali či se věnovali turistice, tak jste na správném místě. Mallorca nabízí nejen opravdu krásné pláže, ale nádherné hory a najdete tu i historické památky. Já však největší výhodu vidím v tom, že se sem dostanete za dvě a půl hodiny letadlem (to je jako cesta autem z Prahy do Brna). Z jedné strany ostrova na druhou se dostanete do hodiny, takže v pohodě můžete stihnout všechny tyto aktivity. Mallorca je opravdu ráj, kde je krásně po celý rok.

10 důvodů a míst, proč navštívit Mallorcu

TREK PO GR221 ANEB „STEZKA SUCHÝCH KAMENŮ“ NA MALLORCE