OBJEVTE V SOBĚ VNITŘNÍ BOHYNI! UDĚLEJTE SI MAGICKÝ KAKAOVÝ RITUÁL!

OBJEVTE V SOBĚ VNITŘNÍ BOHYNI! UDĚLEJTE SI MAGICKÝ KAKAOVÝ RITUÁL!

TENTO ČLÁNEK BYCH RÁDA VĚNOVALA NÁM ŽENÁM!

Měsíc únor je měsícem, kdy se zima překlápí do své druhé poloviny. Je to měsíc sebelásky. Nastává čas, kdy bychom měly odpustit sami sobě, otevřít tak dveře novým plánům a budoucnosti. Je to čas rituálů! Kakao je hotový poklad. Zná ho každý, ale ne každý ví, že se s ním dá udělat úžasně jednoduchý kakaový rituál.  Současný kakaový boom nám nabízí nespočet workshopů jak probudit svoji spirituální Já, jak plynout nebo jak v sobě objevit divokou ženu během kakaového rituálu. Jejich hlavní hvězdou je většinou charismatický amazonský šaman nebo ženský kruh, při kterém se sdílí ryze ženské záležitosti.

SDÍLENÍ, PŘEDÁVÁNÍ MOUDROSTÍ

A ŽENSKÉ ENERGIE JE DŮLEŽITÉ!

Neříkám, že je to špatně, koneckonců poptávka dělá nabídku. Pravdou je, že dnešní uspěchaná doba nám přímo nabízí připravené, instantní a rychlé studium sebe sama. Říkáme si o to. Jenže pokud v sobě vy sami neobjevíte tu touhu dozvědět se víc, být jiným a možná lepším člověkem, a neuvědomíte si, že všechno tohle se nejde naučit za víkend nebo dokonce za pár hodin, pak vám v tom žádný kurz nepomůže. Věřte mi, že ve skutečnosti žádné kurzy nepotřebujete. Žádný workshop z vás neudělá spirituální a vnímavou osobnost. Samozřejmě moc sdílení, předávání moudrostí a ženské energie jsou důležité. Já si však myslím, že cena je přemrštěná a není nic snadnějšího, než si takový rituál udělat sám doma.

Do chutě kakaa se zamiluje každá z nás. A nejen to, ale i do toho úžasného pocitu, chvilek štěstí a vděčnosti, že si tento šálek můžete užít s radostí. Udělejte si zkrátka hodinové rande sama se sebou. Řekněte si, že je to přesně ta chvíle, kdy si řeknete, že vám na sobě záleží. Bude to taková malá připomínka toho, že se máte ráda. Zkrátka tento rituál pro vás bude znamenat oslavu sebe samotné. Takové kakao pro vás může znamenat vaše splněná přání, sny a odvahu. Odvahu najít sama sebe a hlavně si uvědomit, že každá cesta je cíl. Udělejte si radost a čas jen pro sebe. Věřte mi, že pokud do sebe tento čas investujete, rozhodně se vám vrátí zpět.

ODKUD KAKAOVÝ OBŘAD VLASTNĚ POCHÁZÍ?

Kakaový nápoj znali už Mayové. Byli první, kteří začali připravovat z rozemletých bobů horký nápoj. Tento rituální nápoj se připravoval z pasty z rozemletých bobů smíchaných s horkou vodou, kukuřičnou moukou, chilli a u těch bohatších s vanilkou. Přeléval se z jedné nádoby do druhé, dokud nevznikla hustá pěna, která se pila. Byl to takový předchůdce dnešního kakaa. Mayskou civilizaci nahradila postupně toltécká a po ní aztécká. V dobách Aztéckého krále se prý dokonce nápoj podával ve zlatých miskách. Ženy je pít nesměly, neboť v nich prý podněcovalo sexuální touhy.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY KAKAA A PROČ BUDETE MÍT PO KAKAU DOBROU NÁLADU?

Kakao je opravdu lahodná a mocná medicína, která otevírá velmi jemně naše energetická centra. A to především srdeční čakru. Tím nám dává příležitost nahlédnut do našich  vztahů i osobního života. Zvyšuje se tak naše schopnost soustředit se, čímž se zvyšuje naše produktivita, zlepší se nám nálada i kreativita. Obsahuje přes 300 živin, hořčík, velké množství železa, omega-6 mastné kyseliny, vitamín C, chrom, stopové prvky, zinek, měď a mnoho dalších. Může zvýšit naši hladinu serotoninu, který pomáhá ulevit depresi. Obsahuje totiž i řadu látek, které se pozitivně odrážejí také na lidské psychice. Zásluhu na tom mají hlavně theobromin s povzbudivými účinky, fenyletylamin, ulevující od depresí, a tryptofan zvaný hormon dobré nálady. Kakao vám pomůže uvolnit se a intenzivně okysličit několikanásobně kůži na povrchu celého těla a nabudit ty správné emoce. Zkrátka jen tak být.

JAK ZAČÍT S RITUÁLEM U VÁS DOMA? 

Abyste se nestresovaly, tak začněte tento rituál praktikovat ze začátku jen jednu neděli v měsíci. Neděle může být ideálním dnem k očistě sebe sama. Odstranění stop všeho negativního a příprava na další týden. Udělejte si takový hodinový relax. A nechci slyšet, že nemáte čas sami na sebe. Věřte mi, že i takto krátce strávený čas sám se sebou se vám mnohonásobně vrátí. Udělejte něco pro svoji vnitřní pohodu. Jednou za měsíc je pro začátek fajn, co myslíte?

UMÍTE SI UŽÍT SAMI SEBE?

Kolikrát slýchám, že najít si čas sám pro sebe je luxus, který si může dovolit málokdo. Nemáme čas se na chvilku zastavit. Máme před sebou přeci tolik povinností – nevyžehlené prádlo, neumyté nádobí, starání se o děti, atd. Kdybychom se zastavily, přestaly bychom najednou stíhat. Je to tak? Nebo je to všechno jeden velký omyl? Já jsem přesvědčená, že vše je jen otázkou priorit. Kdy jste si opravdu dopřály něco, po čem jste toužily a dovolily si být energií sama sebe? Kápněte božskou, kolik z vás se toho bojí? Být opravdu sama sebou je uměním a chce to i nutnou odvahu postavit se kostlivcům v našich hlavách. Užijte si sebe! I když to bude ze začátku „jen“ na chvilku.

JAK SI PŘIPRAVIT OBŘADNÍ KAKAO?

Příprava dobrého kakaa vyžaduje čas a kvalitní suroviny. Správná příprava je hotová alchymie, která vyžaduje vaši plnou přítomnost a soustředěnost. Protože se jedná o rituální kakao, snažte se do lektvaru vložit vaše přání a taky svoji vděčnost.  Tento lahodný elixír si vytvoříte snadno. Z kakaového prášku (nepražené kakao), medu a trošky horkého mléka si utřete jemnou kašičku. Pokud jako já máte alergii na kravské mléko, můžete použít i mléko přírodní (například mandlové). Přidejte skořici, kardamom, čistou vanilku a špetku chilli. Nebo pokud máte rádi něco ostřejšího, můžete místo chilli přidat cayennský pepř. Takto vytvořenou kašičku následně prošleháte zbylým horkým mlékem. Nápoj za stálého míchání necháte krátce přejít varem. Hotové kakao odstavíte z ohně a hned nalijete do konvice nebo šálku.

PROVOŇTE SI CELÝ DŮM

Pálení kadidel, vonných tyčinek a bylinek patří k nejstarším formám rituálu. Je to jednoduché, je to praktické a je to naprosto úžasné! Samozřejmě mluvím o pálení přírodních ingrediencí. Já osobně si nedovedu představit den bez vůní. Miluji pálení vonných tyčinek či bylinek, aromatické svíčky či elixíry. Takže ke kakaovému obřadu budete potřebovat nejen kakao, ale i všechny ty voňavé serepetičky.

JAK NA SAMOTNÝ RITUÁL? 

Oblečte se do krásného a pohodlného oblečení. Můžete si i pustit svoji oblíbenou hudbu. Zkrátka užívejte si to. Pohodlně se posaďte, přivoňte k lahodnému nápoji. Můžete jen tak sedět či ležet, nasát do sebe hrneček kakaa a naslouchat rytmům v sobě i vně. Můžete zkoušet a prožívat cokoliv, co opravdu chcete. Zaměřte se na to, co vás blokuje. Kakao oslovuje náš vrozený, ale mnoha vrstvami dojmů a pojmů překrytý potenciál. Volá, abychom si dovolily být opět šťastnými, jemnými, něžnými, probuzenými a svobodnými bytostmi. Na zem si položte misku s vykuřovadly, osobní předměty, amulety nebo třeba květiny. Součástí by měla být i malá meditace. Uvědomění si sama sebe, tady a teď.

Moje oblíbená melodie:

Particles ft. Nanna Bryndís

Paramore – The Only Exception

Jessie Ware – Sam

Jessie Ware – Say you love me

Rachel Platenn – You Belong

Keane – Somewhere only we know

VAŠE MYŠLENKY SE STANOU VAŠÍ OSOBNÍ MAGIÍ

Zkuste změnit svůj myšlenkový proces. Začněte takovou malou mantrou. Buďte k sobě upřímní a odpovědi začnou přicházet. Ponořte se sami do sebe, zkuste si odpovědět na nevyjasněné otázky nebo jen tak oslavujte život a přítomnost. Zklidněte se, uvnitř se ztište a prostě se snažte jen být. Vnímejte všechnu tu vůni kakaa a kouře, hudbu, energii, krásu a klid. Prostě se uvolněte a dejte průchod energiím ve svém těle. Možná vám to všechno ze začátku bude připadat jako hloupost. Věřit v magii neobsahuje žádné mávání kouzelnou hůlkou.

ŽÁDNÁ Z NÁS NENÍ HARRY POTTER

Chci, abyste si uvědomily, že to nejsou bylinky, kakao či vykuřovadla.  Jste to jenom vy. Vy jste tím nejmocnějším nástrojem, který v životě máte. Vaše myšlenky a vaše energie, to je vaše osobní magie. Proto je používejte moudře! Uvědomte si, že vaše myšlenky jsou právě něco, co můžeme kontrolovat, a že by nevznikly nebýt nás samotných. Neexistují limity – kromě těch, které jsme si na sebe vložily my sami. Pracujte sami na sobě a se sebou. Přijměte sebe sama, svoji minulost, svoje rozhodnutí a změnit se v člověka, kterým doopravdy jsme.

AHA MOMENT!

Vím, že to není jednoduchý proces, že ani není příjemný. Je však skutečný. Možná se vám stane, že během rituálu či samotné meditace přijde moment prozření. Ten AHA moment! A to by měl být výsledek vašeho rituálu. Naučíte se poslouchat sami sebe. Uvědomíte si, že jste jedinečný a unikátní kousek, že nemá smysl se srovnávat s ostatními. Nechte stranou všechna ta očekávání a buďte prostě jen VY. Naučte se svoje věty začínat slovy “Já jsem…, já mám…”. Taková slova jsou mocným kouzlem. Popisujte sami sebe moudře, neshazujte se a nelitujte se. Když přestanete pochybovat a začnete věřit v sílu vás samotných a vašich myšlenek, spustíte proudy energií, které budou pro vás pracovat.

Zkuste se tedy jen ze začátku zaměřit jen jednou měsíčně na své myšlenky bez pochybností a možná budete překvapeny, jak rychle se dají události do pohybu a jak rychle se změny projeví. A možná se vám rituál zalíbí a začnete jej dělat častěji. Protože věřte, že svoji realitu a v podstatě i svůj život si vytváříme sami. Proto bych si moc přála, abyste věřily sami v sebe, svoje sny, v štěstí a v to, co je uvnitř vás. Výsledek je však na vás. My, naše myšlenky a náš přístup sama k sobě je tím lékem. Věřte své intuici, která vám ukazuje cestu jako kompas. Nespokojte se s tím, co vás dusí a ničí. Věřte. .

Pokud se vám článek líbil, budu ráda, když jej budete sdílet nebo zanecháte nějaký milý komentář pod článkem.

Také bych vás chtěla pozvat, abyste se ke mně připojili na Instagramu a  Facebooku.

Comments

 1. Platan says:

  So svojim kakaom v hrnčeku sa cítim zrazu ako amatér 🙁 Vyzerá to ale zaujímavo, dobré čítanie 🙂

  1. Sylva says:

   Děkuji!

 2. Kelvin Eagleton says:

  Excellent well written blog Sylva. You do make having a hot cocoa very tempting. The spices you put on your cocoa are nice too, my favourite is cayenne pepper. Do you know where I can buy cayenne pepper in Prague?

  1. Sylva says:

   Hi Kelvin, thank you for your support. A lot of things you can buy in on-line shop http://www.kosik.cz You can find there a lot of an interesting things.

   1. Kelvin Eagleton says:

    Thanks Sylva, I will look at that site.

 3. …mám děsnou chuť na kakao 😀

  1. Sylva says:

   Tak to mne moc těší. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.