OBJEVTE SE MNOU SVĚT, NEŽ TO ZABALÍTE

Přestaňte jen snít! Raději žijte svůj sen! ♥ Myslíte si, že objevovat svět kolem dokola  je nemožné? Příliš obtížné a drahé? Poradím vám, jak na to. Nejsem dobrodruh v pravém slova smyslu. Nicméně cestuji s veškerou vášní. A hlavně fotím a píšu. Vytvořila jsem pro vás unikátní online cestovní deník, v kterém se dočtete, že cestování může člověku otevřít nový duchovní rozměr. 


NOVÝ ČLÁNEK


„Alespoň jednou za rok navštivte místo, kde jste nikdy předtím nebyli.“

DALAJLÁMA


O MNĚ


Jsem poznávací typ, co se na pláži zvládne válet tak deset minut. Ráda odhaluji příběhy míst, snažím se je prožít. A taky vyfotit a něco o nich napsat. Zjistila jsem, že mohu žít téměř kdekoliv. Najít si tam třeba práci a být šťastná. Na svých cestách jsem poznala úžasné lidi a našla si kamarády po celém světě. Vždycky jsem toužila po dobrodružství. Už jako malá jsem chtěla vidět vše na vlastní oči. A tak jsem během svých cest získala mnoho cestovatelských zkušeností a nespočet nezapomenutelných zážitků, o které bych se s vámi moc ráda podělila. Během cestování zažívám neuvěřitelný pocit štěstí. Cestování je pro mne určitá forma terapie.

Život je krátký, svět je obrovský, pojďme si udělat pár vzpomínek.♥


TERAPIE CESTOVÁNÍM

 


Cestování mi dalo jiný pohled na svět. Člověk by se opravdu měl naučit žít přítomností, protože ráno nevíte, co bude večer. Cestováním jsem rozhodně získala nadhled. Už vím, jak kde co vypadá. Tím chci říci, že cestování automaticky nepřináší patent na rozum, ale na cestách jsem potkala hodně dobrých lidí, které si nosím ve svém nitru. Mám zkušenost, že levně se dá žít i cestovat skoro všude. Jde jen o to, jak moc chce člověk „trpět“, jak si to zkrátka nastaví v hlavě. 🙂 Nebojte se sami cestovat. Nejdůležitější je učinit rozhodnutí.

Proto se nebojte vyjet! 


TREKINGOVÝ DENÍK


Chvála chůze! To že hubnete, posilujete svaly, snižujete riziko infarktu…To už znáte. Přínosy chůze však mají mnohem hlubší kořeny. Chůze je bezesporu zdravá pro tělo, ovšem zásadnější je, co to činí s naší myslí. Víte, že opravdu velké myšlenky se rodí z chůze? 🙂 Chůze vám zkrátka dodá odvahu k dobrodružství, chuť objevovat a přemýšlet. 

Svatojakubská portugalská cesta aneb moje pouť za štěstím


EXOTICKÝ DENÍK


Pojďte se s mnou vydat do dalekých zemí. Osobně miluji blyštivý svět Orientu prodchnutý buddhistickou pokorou. Přiznávám, že vzít batoh na záda a vyrazit do neznámých zemí není pro každého.  Zorganizovat dalekou cestu totiž není jednoduché.   Ale pokud se rozhodnete vystoupit ze svojí komfortní zóny, čeká vás sladká odměna v podobě nezapomenutelných zážitků, které vám nikdo nevezme.

A slibuji, že se nebudete nudit ani minutu! 🙂

7 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE SI NESMĚLI NECHAT UJÍT NA BALI

PROČ JET NA KUBU? NENÍ UŽ POZDĚ?

13 DŮVODŮ, KVŮLI KTERÝM JSEM SE ZAMILOVALA DO SYDNEY


EVROPSKÝ DENÍK


Já považuji náš evropský kontinent za náš společný domov. I když pocházíme z různých zemí a hovoříme různými jazyky. Co mne však na Evropě nejvíc baví, že je velmi rozmanitá. Nejen zeměpisně, ale i z kulturního hlediska. Můžete tu prozkoumávat historická města, vydat se do hlubin přírody nebo si odpočinout na úžasných  plážích. A co je taky velký benefit – nemusíte cestovat daleko.

Nezapomeňte ne nadarmo se Evropa jmenuje po krásné řecké bohyni! 🙂

TO NEJLEPŠÍ ZE SICÍLIE

ANDALUSIE – ZEMĚ, KTERÁ VÁS OKOUZLÍ

KRÉTA – OSTROV, KTERÝ STVOŘIL BŮH ZEUS


ČESKÝ DENÍK


Objevte se mnou Česko! Znáte to. Všude dobře…. Zřejmě nebudu jediná, koho Covid přiměl odložit velké cestovatelské plány a ve větší míře než dříve se zaměřit na výlety po své domovské zemi. Sice na mne tady nedýchá závan exotiky, který mne dostává do určitého pocitu štěstí, ale i přesto dokážu tady zažívat dětskou radost z objevování nových míst. A stačí mi na to klidně jen víkend.

Schválně, kolik z vás zná svoji rodnou zemi? 🙂

PO STOPÁCH ŽÍTKOVSKÝCH BOHYNÍ

SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM ANEB VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ


PRAŽSKÝ DENÍK


Miluji procházky starou Prahou. Rád bych vám ukázala místa, která se vám budou líbit a budou pro vás zajímavá. Protože i taková obyčejná procházka se může změnit v objevitelskou cestu!

Praha je magická.

PRAŽSKÝ MONTMARTRE. ROMANTICKÝ NOVÝ SVĚT NA HRADČANECH

PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ. VĚDĚLI JSTE, ŽE JICH V PRAZE NAJDETE KOLEM 265?


 INSPIRATIVNÍ DENÍK


Ráda si připomínám tradice nebo řemesla, na která jsme už téměř zapomněli. Také se ráda obklopuji kreativními lidmi, kteří nepotlačují své ambice, touhy a skryté talenty. Jsem stoprocentně přesvědčená, že všichni jsme chodící studnice skrytých pokladů. Mám ráda motivační nápisy nebo rady. Dodávají mi sílu, odvahu a inspiraci. Hned mám lepší náladu.

Takže pokud jste na tom stejně jako já, budete se mnou na mém blogu v motivačním nebi.

ZA TAJEMSTVÍM MODROTISKU DO STRÁŽNICE

NA VÝLET DO MUZEA TUPESKÉ KERAMIKY