KDE NAKUPOVAT ASIJSKÉ POTRAVINY

KDE NAKUPOVAT ASIJSKÉ POTRAVINY

Tak určitě jste už všichni pochopili, že asijská jídla zkrátka miluju. Pokud jdu někam na oběd, tak je to většinou vietnamská restaurace či bistro. Co mi hodně chybí v Čechách, že tu nefungují vývařovny pod širým nebem a nemáte, kde jíst na ulici jako v Asii. Ale samozřejmě to chápu, že na to tady nejsou podmínky. A proto se snažím taková jídla vařit doma, kde jsem si na to podmínky vytvořila. A to můžete i vy!

KDE NAJDETE OBCHODY S TĚMITO EXOTICKÝMI DOBROTAMI?

Myslím, že v dnešní době není problém nakoupit asijské potraviny v každém supermarketu. O čem jsem ovšem přesvědčená, tak problémem může být výběr, nízká kvalita a taky samozřejmě cena. Já nejraději nakupuju potraviny ve speciálkách. Zmapovala jsem pro vás pár míst, kde se mi dobře nakupuje a najdu zde všechno, co potřebuju ke svému vaření. Taky o některých vím od svých kamarádů. Tak jsem je sem taky přidala.

Uvedené typy najdete v Praze, kde momentálně žiju. Ale nezoufejte, pokud nejste z Prahy. Klidně si můžete nakoupit pohodlně v některém z eshopů, které jsem sem taky vypsala.

TRŽNICE SAPA

Vietnamská Sapa může na první pohled působit záhadně. Tato tržnice je městem ve městě. A najdete tady snad všechno. A hlavně se tady dobře najíte. Jediná nevýhoda je, že pokud nemáte auto, tak je to trošku z ruky, v podstatě za Prahou.

Více na www.sapa-praha.cz

MALEŠNICKÁ TRŽICE (AN DONG)

Malešická tržnice je menší než Sapa I přesto tu najdete hodně věcí. Nachází se nedaleko malešické spalovny. Možná se vám bude zdát i pošmurná. Zajímavé je, že je tu relativně početná čínská komunita, která má tady nejen obchody, ale i své jídelny.

KAMENNÉ OBCHODY

THAI´S ASIAN FOOD

Tento malý obchůdek se nachází na ulici Francouzská 66. Otevřeno má 7 dní v týdnu. Objevila jsem ho nedávno a byla jsem z něj velmi nadšená. Na malé ploše najdete čerstvou i chlazenou zeleninu, mražené potraviny, klíčky, koření, kari pasty, mořské plody, nudle, atd.

SHIN FOOD

Tento korejský obchod se nachází na ulici Korunní 47. Najdete tu množství japonských potravin a potřeb na sushi. Inspirací vám může být, že zde nakupují majitelé českých sushi barů.

Více na https://shinfood.com/

HANA TRADING S.R.O.

Tento obchod s japonskými potravinami se nachází na ulici Michelská 55. Najdete tu nejen japonské potraviny, ale i stolní hry a nádobí.

Více informací na www.susi.cz

JAPA SHOP

Tento japonský obchod se nachází na ulici Verdunská 21. Tento obchůdek proslavil a také provozuje Tomio Okamura. Pořádají se tu i lekce vaření.

Více na www.japafoods.cz

FARAH FOOD

Obchod se nachází na ulici Myslíkova 5. Jedná se obchod s orientálními potravinami a to hlavně těmi arabskými. Najdete tu různé čaje, koření, luštěniny a mléčné výrobky.

Více na http://farahfood.cz/all/

SHALAMAR FOODS, S.R.O.

Tento pákistánsko-indický obchod se nachází na ulici Lipanská 3. Najdete tu koření, luštěniny, různé čatní a omáčky. V jeho blízkosti se nachází pákistánská restaurace.

Více na http://www.shalamar.eu/

ČAPÁTÍ VEGETARIÁNSKÉ POTRAVINY

Pokud sháníte indické potraviny, tak ty najdete na ulici Budečská 2165/35. Naleznete tu indické koření, kari pasty, sladkosti a rýže.

MARKS & SPENCER

Pokud nemáte čas lítat po Praze, ale i přesto dáváte přednost kamenným obchodům, můžete zavítat do obchodu MARKS & SPENCER. Tento britský řetězec se nachází snad v každém obchodním centru. Najdete tu různá koření, pasty i citronovou trávu. Jen se musíte připravit, že to bude trošku dražší.

ESHOPY

Pokud nemáte čas chodit po obchodech, tak není nic lehčího, než zavítat na internet a navštívit některý z eshopů:

https://www.orient-food.cz/

www.sambalshop.cz/

www.asiafood.cz

www.chefshop.cz

http://www.itesco.cz/potravinyonline/

www.rohlik.cz

www.kosik.cz

www.kolonial.cz

KAM CHODÍTE NAKUPOVAT VY?

Klidně mi napište na chilliandchocolate.cz@gmail.com. Velmi ráda se nechám inspirovat a obchůdek sem přidám.
Pokud se vám článek líbil, budu ráda, když jej budete sdílet nebo zanecháte nějaký milý komentář pod článkem.

Také bych vás chtěla pozvat, abyste se ke mně připojili na Instagramu a  Facebooku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.