3 TIPY JAK NASTARTOVAT BÁJEČNÝ DEN A BÝT „AMAZING“

3 TIPY JAK NASTARTOVAT BÁJEČNÝ DEN A BÝT „AMAZING“

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a osobní rozvoj, tak Festival Evolution pořádaný na Výstavišti v Praze Holešovicích, je jasná volba. Byla jsem na něm podruhé a opět splnil mé představy. Motto festivalu zní „Festival, který vám nasadí brouka do hlavy.“ Myslím, že motto nelže.

FESTIVAL EVOLUTION

Minule jsem si přinesla igelitku plnou zdravých pochutin a utratila majlant. Tentokrát jsem si řekla, že spíše zavítám na přednášky a budu se trošku věnovat osobnímu rozvoji. Součástí festivalu je i doprovodný program, kterého se účastní řada mezinárodně uznávaných osobností. Já bych za všechny chtěla jmenovat jen jednu a věnovat jí tento článek.  A o kom bude řeč? Dovolte mi představit Petru Juicy. Je to naše krajanka žijící na Bali. Do Čech přijela za tatínkem, který letos slaví 70 let. Právě Petra mi nasadila toho pomyslného brouka do hlavy a možná ho nasadím i já vám.

KDO JE PETRA JUICY?

Petra je koučka v oblasti holistického zdraví a je expertkou na detoxikační metody. Petra se narodila v Brně a v 7. letech emigrovala s rodiči do Kanady. Nyní žije na Bali, kde pomáhá lidem, aby si uvědomili svou sílu a milovali svůj život. Píše knihy a vede detoxikační kurzy či on-line léčebné programy. Je zakladatelkou EatJuicy.com a GreenSmoothieGangster.com, kde sdílí inspirativní, zábavná videa a příspěvky o zdraví. No, když jsme u těch videí, tak jich momentálně moc nesdílí, protože Youtube jí je všechny smazal. :-)) Proč? To se zeptejte raději jí samotné. Myslím, že pokud Petru poprosíte, ráda vám je pošle. Na Petře mi bylo velmi sympatické, že i  přestože dostala nabídku na překladatele, tak ji nevyužila a snažila se mluvit, někdy i s nápovědou publika, česky. Klobouček!

PETŘIN PŘÍBĚH

Její příběh je zajímavý a místy opravdu dojemný. Více než před 10. lety byla její mamince diagnostikována rakovina. Od lékařů dostala krutý verdikt. Ten čas, který dostala od lékařů, byl velice krátký a zněl nekompromisně. Tři měsíce do konce života! Petra se rozhodla zkoumat různé alternativní způsoby tak, aby mohla přirozeně léčit maminku. Maminku se zachránit nepodařilo. Za tu dobu Petra však nastřádala mnoho užitečných informací o zdraví, výživě a přirozené léčbě. I když to byl příběh se smutným koncem, rozhodla se udělat několik velkých změn ve vlastní stravě. Stala se zastáncem názoru, že každý z nás má sílu k tomu, aby přirozeně léčil jakékoliv onemocnění.

Rakovina je signál, který se dostává do vnitřku a uzdravuje naše srdce a duše. Nutí nás zamyslet se nad emocemi, zlostí, frustrací, zraněním, neodpuštěním, osobní péčí a životním stylem. A je to také signál, že palivo (jídlo, nápoj, myšlenky, zkušenosti), které vkládáme do našeho těla, je velmi kyselé. Když dokážeme zalkalizovat své tělo a znovu vyvážit naši energii, tak nemoc tam nemůže žít. Žádná nemoc nemůže žít v alkalickém těle. Většina z nás jsou dárci. Neustále dáváme svou energii ostatním. To je samozřejmě v pořádku. Nyní je však na čase být příjemcem a začít si vychutnávat sám sebe. Alopatické léky nás nutí věřit, že rakovina se prostě vyřízne nebo zabije chemoterapií. Petra však věří, že rakovina je něco, co je součástí nás – je to něco, co vytváříme prostřednictvím uložených emocí, lítostí, nelibostí, toxiny a nevyváženosti energie v našem těle. Jsme energické bytosti a potřebujeme správnou energii, abychom přežili. Celou dobu se snažila porozumět, proč máme rakovinu a jak ji můžeme uzdravit. Teď své znalosti předává dál.

1# ODPLIVNĚTE SI!

Než vložíte cokoliv po ránu do úst, Petra radí, ústa si vypláchnout. Ideální je aplikovat metodu ihned ráno, jak vstaneme z postele. Před tímto rituálem nejezte a nepijte. Důvodem je skutečnost, že velká část toxinů by se vám tímto počínáním dostala zpět do zažívacího traktu a to není žádoucí. Naším cílem je dostat tyto látky z těla ven. Tím se naše tělo zbaví škodlivin a jedů. K očistě úst patří i očista jazyka. Ten můžete očistit čajovou lžičkou nebo škrabkou. Směr čištění je od kořene jazyka k jeho špičce. Ona sama k tomu používá olej. Tato procedura má svou tradici v ájurvédské medicíně. Účinnost této metody je postavena na skutečnosti, že jedy a toxiny, které máme obsaženy v těle, se v ústním prostoru navážou právě na olej.  Společně s ním jsou následně odvedeny z těla. Po vyplivnutí oleje si ústa několikrát důkladně vypláchněte vlažnou vodou a přibližně po 15. minutách si můžete vyčistit zuby nebo se najíst. Pokud se vám příčí nalačno dávat do úst olej, můžete to udělat jinak a to velmi jednoduše. Zkrátka si jen odplivnete. 🙂

2# ZALKALIZUJTE SI TĚLO

Spousta nás se cítí unavená, a proto je důležité „zásadovat“ naše tělo. Je třeba omezit kyselé potraviny a jíst převážně zásadité, tedy alkalické. Vhodná je zelenina, ořechy, esenciální oleje, některé druhy ovoce, klíčky. Petra sice nejí maso, ale k zásaditým potravinám patří například krůtí maso, zvěřina a většina druhů ryb. Kupodivu, i když citrusy chutnají nakysle, v těle působí právě opačně. A nezapomeňte! Buďte pozitivní a příjemní. Vztek přispívá k překyselení!

Každý den je proto důležité nalačno pít sklenici vlažné vody s vymačkanou půlkou citrónu.

BUĎTE GREEN SMOOTHIE GANSTER

Petra vytvořila program Green Smoothie Ganster. Je velkým zastáncem zelených smoothie. Proč Green Smoothies? Zelené pokrmy jsou nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak očistit a léčit naše tělo. Celý proces přípravy je velmi jednoduchý.

ZELENÉ LISTY + 1 OVOCE + VODA = SMOOTHIE

Zelené listy (např. špenát, salát) se snaží používat čerstvé, protože mají více energie. Banány používá spíše zralejší, tzn. hnědé. Zelené smoothie se pije každé ráno před snídaní nebo místo snídaně. Je to nástroj, jak posílit imunitní systém, zhubnout, vypadat mladší, mít více energie, odbourat zácpu a mít pozitivně naladěné tělo.

3# VYROBTE SI JINÉ LATTÉ

Petra nejí mouku, lepek, máslo, maso, cukr a nepije kravské mléko. Je to samozřejmě na každém z nás, jak se k tomu postavíme. Samozřejmě, že najednou nemůžeme změnit a vysadit všechno.

Upřímně já kávu bez mléka nedám. Udělala jsem v tomto směru velký krok a nahradila jsem sice kravské mléko sójovým. Petra radí mléko při tvorbě latte nahradit MÁSLEM. Klepete si na čelo? Podle Britů, kde se tato lahůdka pije nejvíce, vám takto připravená káva dodá potřebnou energii a zvýší inteligenci. Údajně napomáhá s hubnutím. Netuším, zdali je to pravda. Četla jsem již o tom článek, který tvrdil opak.

A jak takovou kávu připravit? Vyzkoušela jsem za vás. Celý trik spočívá v tom, že do horké kávy přidáte máslo a celé to rozmixujete na pěnu. Kávu to pěkně zjemnilo a nebylo to špatné. Na ozdobu jsem přidala kakao.

BONUS# BUĎTE AMAZING! (Bonus pro vás)

Pokud budete každý den pít zelené smoothie a nebudete se mít ráda či nebude milovat svůj život, tak se nic nezmění. Ani 1000 vypitých sklenic tohoto výborného moku vám nepomůže! Proto je důležité změnit myšlení a pomalu začít se mít ráda/rád. Lidé mají v sobě spoustu energie, ale nevyužívají ji. Sebeláska je důležitá.

Musíme si uvědomit, že budeme se sebou do konce života! 🙂

Pořád potřebujeme, aby nás někdo chválil, a chceme to slyšet od ostatních. Možná jsme taky od rodičů neslyšeli, že jsou na nás pyšní. Možná nám to neříkali, protože oni sami to taky od nikoho nikdy neslyšeli. No a proč bychom to měli chtít slyšet? Pamatujete si, jak jsem na začátku psala, že jediný, kdo s vámi zůstane do konce života, budete vy sami?

Takže jděte pěkně k zrcadlu a opakujte po mně:

Já Tě miluju

Jsi tak chytrá/ý

Jsi tak krásná/ý

Jsi výborná/ý

Jsi úžasná/ý

Mám Tě moc ráda/ý

Jsem na Tebe pyšná/ý

TAK CO? FUNGUJE TO? 

Naše tělo je jako žárovka. Pokud se budeme mít rádi, najednou se celé rozzáří. Přála bych všem, kteří čtou tento článek, abyste se stali zářivými žárovkami. A pokud Vás Petra zaujala jako mne, v nejbližší době jí vyjde knížka. Já ji už mám a jmenuje se velmi příznačně „I AM AMAZING“(překlad do češtiny Jsem úžasná).

Pokud se vám článek líbil, budu ráda, když jej budete sdílet nebo zanecháte nějaký milý komentář pod článkem.

Také bych vás chtěla pozvat, abyste se ke mně připojili na Instagramu a  Facebooku.

Comments

  1. Eliška says:

    Hm, nasadila jsi mi brouka do hlavy…. 😎

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.