1 TIP, JAK PŘEKONAT PODZIMNÍ DEPRESI. UDĚLEJTE SI MEXICKOU KUKUŘIČNOU POLÉVKU

1 TIP, JAK PŘEKONAT PODZIMNÍ DEPRESI. UDĚLEJTE SI MEXICKOU KUKUŘIČNOU POLÉVKU

Mexiko je moc krásná země a mexická kuchyně je známa po celém světě. Snad každý zná chilli con carne, nachos, burritos a fajitas. Bohužel vás vyvedu z omylu. Jde spíše o mezinárodní chutě. Pravda je spíše taková, že toto je kuchyně, která je Mexikem spíše inspirovaná. Toto všechno jsou jídla typická pro americký jih, tedy konkrétně pro Texas, Arizonu či Kalifornii.

Věděli jste, že s mexickou kuchyní je to tak, že do konce roku 2010 ji UNESCO vyhlásilo nehmotným světovým dědictvím?

No tak co je tedy ta pravá mexická kuchyně? Především je velmi rozmanitá. Nejvíce se v ní setkáte s fazolí, rajčaty, pálivými papričkami a kukuřicí. Kukuřice tedy pochází z Mexika. Tak o tom žádná. 🙂 Začala se tu pěstovat před 10 000 lety. Od té doby Mexičané vyšlechtili jejích tisíce odrůd. Do Evropy se kukuřice dostala až v roce 1493.

Když jsem navštívila Mexiko, moc mi tu zachutnala kukuřičná polévka. Ze začátku mi vadilo, že je plná šlupek z kukuřice a já tak vypadala jako smějící se cyklista. 🙂 Nakonec jsem si na to zvykla a dávala jsem si ji skoro každý den.  Tento recept jsem si trošku upravila a pro zjemnění použila moje oblíbené kokosové mléko, curry a kurkumu. Díky této kombinaci koření vznikla opravdu výborná polévka, kterou si můžete udělat teď i vy doma.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

cibule

kokosové mléko

mražená kukuřice

kurkuma

šafrán

chilli paprička

curry

1 limetka

ghí

Můžete použít i rybí omáčku na dochucení

Jděte do toho:

Cibuli jsem nakrájela nahrubo a orestovala na másle. Přidala jsem curry, šafrán a kurkumu, pár minut opékala a zalila 1 litrem vody. Přidala jsem kukuřici a vařila ji, dokud nezměkla.

Přilila jsem kokosové mléko a rozmixovala dohladka.  Pokud vám vadí šlupky, můžete ji ještě propasírovat, abyste se jich zbavili.  Přidejte kapku rybí omáčky, případně můžete dosolit. Nakonec jsem do polévky vmíchala zbylé máslo.

Na ghí jsem si osmahla kukuřičku, kterou jsem použila místo krutónků.


Pokud se vám článek líbil, budu ráda, když jej budete sdílet nebo zanecháte nějaký milý komentář pod článkem.

Také bych vás chtěla pozvat, abyste se ke mně připojili na Instagramu a  Facebooku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.